Piast Pasze Sp. z o.o.

Piast Pasze Sp. z o.o.

Historia firmy sięga lat 70-tych, kiedy to powstawały pierwsze obiekty hodowli drobiu. W latach 90-tych, gdy kształtowała się gospodarka rynkowa, a na rynku pasz pojawiały się pierwsze zachodnie koncerny, zrodził się pomysł wybudowania własnej wytwórni. W Lewkowcu od podstaw powstał nieduży zakład produkujący głównie pasze dla drobiu. W miarę zdobywania coraz większego zaufania klientów poszerzyliśmy asortyment o produkty dla trzody chlewnej i bydła. W 2002 roku w Płońsku uruchomiliśmy drugi, bardzo nowoczesny zakład, który
w krótkim czasie doprowadził do podwojenia naszego udziału w rynku pasz. Po czterech latach, dołączył zakład w Gołańczy, a następnie wybudowana od podstaw wytwórnia w Oleśnie. W 2014 r. obok istniejącej fabryki w Lewkowcu uruchomiono całkowicie nową wieżę produkcyjną, która dzięki zastosowanej technologii gwarantuje najwyższą jakość oferowanych produktów.

Wszystkie zakłady produkują pasze, koncentraty oraz mieszanki paszowe uzupełniające mineralne przeznaczone dla zwierząt gospodarskich. Przez cały okres swojej działalności sukcesywnie zwiększaliśmy produkcję, poszerzając jednocześnie ofertę asortymentową, która jest kierowana zarówno do dużych ferm jak i dla rolników indywidualnych. Opierając się na doświadczeniach kilkunastoletniej działalności na rynku paszowym oraz na bieżącej analizie wyników produkcyjnych uzyskiwanych w terenie, opracowaliśmy programy żywieniowe uwzględniające potencjał genetyczny oraz wymagania pokarmowe, obecnie użytkowanych ras zwierząt gospodarskich.

Wytwórnie posiadają własne laboratoria chemiczne, w których stałej kontroli i ocenie poddawana jest jakość surowców paszowych oraz produktów gotowych. Firma służy także fachowym doradztwem zootechnicznym
i weterynaryjnym, a jednocześnie szczegółowymi informacjami dotyczącymi produkowanego asortymentu pasz, koncentratów i mieszanek paszowych uzupełniających mineralnych. Utrzymywanie stałej, jak najwyższej jakości produktu jest jednym z najważniejszych ogniw łączących Wytwórnie Pasz PIAST.


Dane kontaktowe

Województwo: Wielkopolskie
Adres: LEWKOWIEC 50A
63-400 Ostrów Wlkp
 
Telefon: 62 736 02 34
Adres e-mail: lewkowiec@wp-piast.pl
Strona WWW: piastpasze.pl